Dostępne tektury - AKART

Przejdź do treści

Menu główne:


Budowa arkusza tektury:
A – wysokość fali
B – odstęp między wierzchołkami fali
Tektura dwuwarstwowa (2w)

Składa się z papieru zewnętrznego oraz warstwy falowanej.Stosowana jest do wyrobu elementów zabezpieczających oraz amortyzujących m.in. do pakowania i ochrony mebli, szkła, armatury, drzwi itp. Tekturę stosuje się również do zabezpieczania przedmiotów w czasie transportu oraz jako przekładkę do pakowania. Nadaje się również do ochrony powierzchni przy pracach remontowych oraz jako wypełniacz do opakowań.
Tektura trzywarstwowa (3w)

Składa się z dwóch warstw płaskich oraz warstwy pofalowanej przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji opakowań, małych pudełek oraz jako przekładki paletowe. Tektura ta występuje w gramaturze od 420g/m2 do 500g/m2 oraz fali B, C, E-mikrofala).
Tektura pięciowarstwowa (5w)

Przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji opakowań, przekładek, narożników itp. o dużej wytrzymałości. Składa się z trzech warstw płaskich (dwie warstwy zewnętrzne oraz jedna wewnętrzna) oraz z dwóch warstw pofalowanych. Tektury pięciowarstwowe są kombinacją typów fal najczęściej jest to fala BC (B+C), spotyka się również kombinację fal EB, EC.
Tektura siedmiowarstwowa (7w)

Stosowana jest w celu jeszcze większego podniesienia wytrzymałości, w której użyte są trzy warstwy fali i cztery warstwy płaskie. Przeznaczona jest do produkcji opakowań o bardzo dużej wytrzymałości. 
Copyright © 2016 AKART
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego